(Ostatnia modyfikacja: 12 października 2017)  

Od 1 stycznia 2015 Sekcja ds Aparatury została Realizatorem zamówień komputerowych materiałów eksploatacyjnych (tonery do drukarek i kserokopiarek, tusze, nośniki danych i inne). Od 6.06.2017 zamówienia realizowane są u dwu dostawców – firma “ARTIM” realizuje dotychczas dostępny zestaw materiałów, a firma “ATABAJT” materiały do urządzeń które nie figurowały w dotychczasowym zestawieniu. W poszukiwaniu potrzebnego produktu może być pomocna lista urządzeń dla których dostępne są materiały eksploatacyjne w ramach dostaw sukcesywnych. W przypadku braku urządzenia na liście warto skontaktować się z dostawcą i upewnić się, czy któryś z oferowanych materiałów pasuje do poszukiwanego urządzenia (często toner pasuje do kilku różnych modeli urządzeń danego producenta). Dla przypomnienia przypominamy obowiązującą procedurę.

  1. Ze strony Sekcji pobieramy zamówienie-ARTIM  lub zamówienie-ATABAJT
  2. W pobranym dokumencie szukamy interesującego nas produktu. Do tego celu wykorzystujemy wbudowany w Excela mechanizm filtrowania. Dla przykładu opiszemy sposób wyszukania tonera dla urządzenia wielofunkcyjnego SAMSUNG Xpress M2875FD. W kolumnie “producent urządzenia” rozwijamy okienko wyboru kryterium filtra (klik na przycisk z trójkątem). W rozwiniętym okienku czyścimy wybrane pozycje (kliknąć zaznacz wszystko) i wybieramy tylko interesującą nas pozycję Samsung (w nowszych wersjach Excela pojawia się pole w którym można wpisać szykaną wartość). W kolumnie “model urządzenia” analogicznie wybieramy interesujący nas model (M2875FD) a w kolumnie “rodzaj materiału wybieramy toner.
  3. Wypełniamy niezbędne pola (jednostka, zamawiający, miejsce dostawy, kontakty) oraz źródło finansowania (ważne bo w wymienione tam miejsce kurier dostarczy towar)
  4. Podpisane przez kierownika/dyrektora jednostki i opieczętowane zamówienie należy dostarczyć do Sekcji ds Aparatury w formie oryginalnego dokumentu, jego faksu lub jako zeskanowany załącznik poczty elektronicznej.
  5. Po otrzymaniu zamawianego towaru należy opisać otrzymaną wraz z towarem fakturę i dostarczyć ją do Sekcji ds Aparatury.

Prawidłowo wypełnione zamówienie jest podstawą do zamówienia towaru u dostawcy.

Całą procedurę wypełniania zamówienia przedstawia krótki film instruktażowy 🙂